Четверг, 25.04.2024, 19:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
статьи по агротематике [9]
В эту категорию войдут ичходные материалы(без сокращения) уже опубликованных статей по агротематике
консультации по агротематике [5]
В эту категорию войдут мои ответы по вопросам аграриев
исторические эссэ [14]
Сюда войдут исходные материалы опубликованных статей по истории Украины Х1Х века
публицистика [34]
Сюда войдут статьи о моих взглядах на современную Украину
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 94
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Сиротенко(Вербицкий)
Главная » Статьи » мои статьи » публицистика

зондеркоманда

Перейти на першу сторінкуФорумиНовиниЗворотний зв'язокКонституція України та положення Конституції про Президента України

Перейти на першу сторінку

   форуми




Графік Президента України





укр

рус

eng






Боротьба з бідністю
пенсійний геноцид

vladimir vasilevich (Unregistered) [19.04.04 12:45]

ЗОНДЕРКОМАНДА
От і настав 2004 рік. Рік хваленої пенсійної реформи. Щезли тисячні натовпи пенсіонерів перед районними управліннями пенсійних фондів. Люди добами вистоювали перед тими кабінетами, бігали за новими і новими довідками щоб отримати нещасні 6 гр.50 коп. На ті ж, так важко здобуті, довідки ніхто й не гляне. Не буду керуватись абстракціями. Розповім про свої майже трирічні поневіряння у розгляді пенсійної справи.
Пенсійний вік мій наступив 9.04.2001.Робочий стаж у мене з 1958 року, науковий з 1974. З 1996 року, після ліквідації в Україні колгоспів і, викликаного цим фактичного банкрутства малого державного підприємства інженерно-технічний центр "Катет", де я тоді працював головним спеціалістом, створив власний неприбутковий центр Агроінтех. Обслуговував фермерів і агроформування. Щоб не обдирати злиденних аграріїв, усі роботи виконував у їхньому штаті. У березні подзвонив у пенсійний фонд і довідався, що наукова пенсія призначається тільки тим, хто іде на пенсію з вузів чи держпідприємств. Повернувся в агроуніверситет ( МП Катет був при агроуніверситеті) ст.н.с., відповідальним виконавцем теми "Оптимізація землекористування" з виплатою зарплати Замовниками, а з 4 серпня 2001 звільнився "у зв'язку з виходом на пенсію". З усіма довідками, про які мені казали по телефону в пенсійному фонді, прийшов до інспектора Галицького районного відділення пенсійного фонду. Господи, яке ж гнітюче враження справило те перше відвідання! Розміщений будинок , де пенсійний фонд орендує останні поверхи, так ,що до нього доїхати можливо тільки маршруткою, на яку пенсіонери пільг не мають. Будинок не має ліфта, стареньким, переважно інвалідам, доводиться повзти по крутим сходинкам, а потім ще й витирати спинами стіни в тьмяних коридорах(жарівки або повикручені, або не горять), бо звичайних грубезних дощатих лавок обмаль, а ті що є поламані. На стінах ніякої інформації, лише чиїсь прізвища та поштові індекси. Приймають людей всього півтора дня на тиждень, то ж з першого разу навряд чи потрапиш. З-за цих черг ніхто нічого путтям не пояснює.Тільки через
4 місяці, і то умовно, прийняли в мене документи. Вимагали, ледве не довідку на довідку, причому майже половина з тих довідок виявилась непотрібними Після цього викинули з стажу місяці вимушеного прогулу у 1989роцы, хоч він по закону входить в трудовий стаж, викинули 3 місяці, коли з-за реорганізації ПФУ "Катет" був невідоме де зареєстрований, хоч у відомостях і відмічена сплата внесків до ПФУ, викинули 5 місяців роботи в агро університеті у 2001, хоч в довідці було сказано, що гроші мені виплачує Замовник по виконанню етапів робот і я додав довідку про сплату Замовником внесків до ПФУ. Викинули зі стажу і 5 років роботи в центрі Агроінтех, відмовившись запросити у районних відділеннях ПФУ про сплату Замовниками, адреси яких я дав, внесків до ПФУ. Авторські платили мені КСП. За цей час від них і сліду не залишилось. Нові приватні власники ні про які довідки і говорити не хочуть, як відмовляються розмовляти з приватною особою і в районних управліннях ПФУ...
Після всіх цих мук Галицьке управління ПФУ прийняло рішення відмовити мені в науковій пенсії, через нестачу стажу. Для цього зарахували " Катет" в колективні підприємства, хоча в копії спільного наказу про створення" Катету" було ясно написано: "Мале державне підприємство", а в кожному пункті Статуту вказувалось "МДП".
Як і належить, звернувся в Львівське головне управління ПФУ. Там відповіли - дії чиновників Галицького рай управління ПФУ законні - " Катет" у статуправлінні зареєстровано, як колективне підприємство! Надсилаю сам запит у статуправління і, як одержую лист-підтвердження державного статусу і державної форми власності "Катета". Та ще цілий рік знадобився, щоб (і те, тільки після втручання Міністерства праці та Комітету ВРУ) визнали цей
державний статус.
Вимушені згодитись з державним статусом "КаТеТу", чиновники стали вимагати довідку за довідкою про характер виконуваної мною роботи, хоч моя посада головного фахівця і входить у перелік посад, зазначених п.2 постанови Кабміну ї1270. Ще рік завертали всі ті довідки, мовляв" не відповідають вимогам" цієї постанови. Не витримавши, дзвоню виконавцю тих листів у Київ. Вся справа, виявляється, у тім, що ми писали - " Довідка видана на вимогу ПФУ", а треба було "Довідка видана на підставі посадової інструкції, на вимогу ПФУ"!
Переробили ми те закінчення довідки, як вимагають. Відіслав я довідку в Київ і одержав відповідь, що вона відповідає усім вимогам, про що повідомлено Львівському ПФУ. Десь через місяць одержую листа все з того ж Галицького райуправління ПФУ про те, що вони провели зустрічну перевірку достовірності видачі документів і не знайшли посадових інструкцій, по яким мені видана та довідка. Це при тому, що посадові інструкції для працівників КаТеТу розробляв особисто я і в мене залишились їх копії, на відміну архіву КаТеТу, про який є акт зламу. Не дивлячись на те, що директор КаТеТу знаходився на реабілітації після інфаркту, йому підсунули на підпис акт перевірки, наваіть не залишивши копії.
І от на підставі такої "об'єктивної" перевірки мені знову відмовляють у науковій пенсії. Збираю трирічне листування, додаю до нього копії тих посадових інструкцій і шлю знову в Міністерство праці, Комітети ВРУ й "Антикорупційний форум". Відповідь отримав лише з "Антикорупційного форуму", з порадою звернутись до суду, з-за блюзнірської відповіді їм ПФУ про те, що я таки маю право на наукову пенсію, однак по документах, що маються в розпрядженні ПФУ вона менше трудової, тому мені, як і раніше належить 139 гр.75 коп.
До речі, про те, що моя наукова пенсія менше трудової, написали тільки в антикорупційний форум. Мені, як і Комітетам та Міністерству, написали тільки, що прохання про нарахування наукової пенсії задоволено. Під фанфари ПФУ подав цю звістку у своєму "Пенсійному кур'єрі".
Скажіть, будь ласка, де це бачено, щоб по тим самим документах наукова пенсія(81%) була нижче робочої (67%)?
Зараз, коли наша благовірна преса захлинається від оспівування благодіяння нового пенсійного законодавства, і Кабміну, більшість колег теж довідалися, що перелічена за новими правилами наукова пенсія буде ще менше тієї, котру вони отримували. А подумайте, на що прирікає те нове пенсійне законодавство сільських пенсіонерів! У мене роки роботи, коли отримував зарплату на селі викинули зі стажу, бо ніхто не хотів розшуковувати документи про сплату агроформуваннями внесків до ПФУ. Для мене, досить пробивного кандидата наук не схотіли шукати. То невже ж будуть шукати звичайній тихій, затурканій бабці?
Мало того, ці нові глитаї, які стали правонаступниками колишніх колгоспів, можуть шахраювати зі сплатою тих внесків до ПФУ.А люди, тяжко пропрацювавши все життя, залишаться лише з соціальною пенсією. І що то за маячня за приватні пенсійні фонди? Колись я вклав кілька десятків тисяч рублів на накопичувальний пенсійний рахунок "Дому Сєлєнга". Тепер щорічно зможу отримати аж 6 рублів (1 гривня). Де гарантія, що це не чекає тих, хто довірить тим приватним пенсійним фондам?...
Я з 2001 року весь час запитував у ПФУ розрахунок моєї пенсії. Дотепер того розрахунку так і не надали. Ви знаєте, і раніше ,і нині - підрахувати ту пенсію, яка б вона не була , робоча чи наукова, не так уже й важко. І раніше, і нині спочатку визначають приведену середньомісячну зарплату. Для цього середньомісячну зарплату (раніше за січень 1997 тепер за 2002 рік) множать на коефіцієнт перерахунку. Коефіцієнт перерахунку визначають діленням вашої зарплати за кожний місяць потрібного п'ятиріччя на середню зарплату по Україні за той же час. Після цього виводять середній коефіцієнт, далі - множать на коефіцієнт трудового стажу. Раніше, для звичайної пенсії -55% +1% за кожний відпрацьований понад нормованого(20 років для жінок і 25 років чоловікам) рік.
Отже, проробивши 40 років чоловік мав право на пенсію в розмірі 70% від зарплатні. Тепер же, пропрацювавши все життя( 40 років чоловік і 35 років жінка), мають право всього на 40% і 35%від зарплати ( нардепуки, судді та держчиновники - 80% за якихось10 років роботи). Мало того, пенсійний фонд змахлював навіть при обчисленні середньомісячної зарплати за 1991 та 2002 роки.
Візьміть будь який статистичний довідник. У всіх довідниках середня зарплата у 1991 р 479,7 гр а у 2002- 376 гр. 38 коп. З подачі пенсійного фонду Кабмін для начислення пенсій зробив середню зарплату у 1991 році- 495гр40 коп а у 2002 її визнав у 306 гривен 45 коп! Гляньте на показники того шахрайства:
Показники середньомісячної заробітної плати
робітників та службовців,зайнятих у галузях національної
економіки по постанові Кабміну ї1783 від 20.11.2003 і по стат.довідникам

рік кабмін факт % Рік Кабмін факт %
1958 76,7 56,27 136,3 1975 133,54 122,23 109,2
1959 77,7 56,33 137,9 1976 139,84 129,23 108,2
1960 78,3 57.82 136,1 1977 142,88 133,48 107,0
1961 81.3 63.80 127,4 1978 146,22 137,41 109,5
1962 84.2 66.79 126,1 1979 148,74 140,14 106,3
1963 85.4 68.37 126,4 1980 155,12 146,06 106,2
1964 84.7 73.45 115,3 1981 157,89 149,16 105,8
1965 93.86 80.15 117,1 1982 163,08 154,74 105,4
1966 96.7 87.57 110,4 1983 165,83 158,64 104,5
1967 100 87.57 114,19 1984 169,55 162,95 104,1
1968 107 93.82 114,0 1985 173,95 167,81 103,6
1969 110.68 98.15 112,8 1986 179 174,19 102,8
1970 115.17 102.97 111,9 1987 185,01 180,61 102,4
1971 118.57 106.97 110,9 1988 199,79 194,69 102,6
1972 121.91 110.24 110,6 1989 217,74 212,96 102,2
1973 125.3 114.65 109,3 1990 248,4 244,3 101,7
1974 128.64 117.92 109,1 1991 495,4 479,76 103,2

Як бачите, Кабмін по пропозиції ПФУ штучно завищив подільник та занизив численник. Я вже не кажу про те, як обікрав нас колись ПФУ з переведенням зарплат до 1991 року, які тоді були в твердих радянських рублях, в гривні по курсу гіперінфльованого карбованця 1996 , а не 1992 року!. Внаслідок завищення зарплати минулих років і заниження сучасної зарплати, у пенсіонерів вкрали ще від 40(60-ті роки) до 20%(90-ті роки) їх пенсії. Мало того, щоб отримати те підвищення пенсії понад ті нещасні 150 гр( +6, 3 гр) треба було отримувати зарплати вищі за слідуючі:
Страховий стаж (років) 50 45 40 35 30 25 20
Скорегована зарплата, грн З13 347 З91 447 521 625 781
Я, наприклад, маю 42 роки безперервного стажу, з яких зарахували лише 37.. Виходить для підвищення пенсії я повинен був отримувати більше 440 грн.
Авторські( на порядок вищі) не зараховуються, а хто в радянські часи мав такі зарплати?. А погляньте на динаміку зарплат за 1986-2001 роки- : Рік загальна наукова Корегуючий
Коефіцієнт. моя Корег.
Коеф. рік загальна Наукова Корег.
Коеф. моя Корег.
Коеф.
1987 185,1 194,5 1,050 125 0,675 1992 6505крб 5656крб 0,869 55500 0,853
1988 199,79 228,9 1,145 150 0,750 1993 162790 142400 0,875 189301 1.163
1989 217,74 284,9 1,308 175 0,803 1994 1427708 1490300 1,044 2765000 1,855
1990 248,4 312,8 1,259 300 1,208 1995 73,42гр 82,0 1,117 10863833 1,480
1991 495,4 469 0,946 450 0,908
Середній 0,868 1.338
Якщо брати для розрахунку період з 1987 по 1991 рік, як хочуть у пенсійному фонді, то коефіцієнт перерахунку зарплати буде 0,868! Далі зарплата за січень 1997(126.68) множиться на коефіцієнт перерахунку(0,868) = 1о8,69 .Далі для визначення пенсії множимо приведену зарплату на коефіцієнт стажу. Для моєї робочої -67% =108,69х0.67=72,82.Після чого множиться ще на коефіцієнти
підвищення пенсій за період 1997-2002. В постанові Кабміну сказано, що за цей час трудові пенсії підвищились у 2.5 рази. Отже пенсія у 2002 повинна була бути 182 гр. Звідки ж взялись 139 гр. ? Я взяв ті данні за 1987-1991 роки, які хоче ПФУ, а не я. Давайте підрахуємо мою наукову пенсію по даним за 1991-1995 роки. Коефіцієнт перерахунку - 1,251. Приведена зарплата = 306 х1,251=383 гр. Наукова пенсія -383х0,81=310,23 грн. Довідки про зарплату за період 1991-1995 р. Я надіслав і в республіканський, і в районний ПФУ. І в 2001 і в 2003рр.
15.01.2004, тоб-то вже після вступу в дію нового Закону, мені відповіли, що моя скорегована зарплата 116 грн, а наукова пенсія менше робочої. Розрахунку скорегованої зарплати так і не привели. Тепер розумієте, чому у Львові їх звуть Зондеркомандою?
Та найстрашніше те, що тільки ці зондеркоманди і визначають життя наших громадян. Куди б я не звертався - у "Громадський контроль", Міністерство праці, міністерство освіти, Комітети Верховної ради, Генеральну прокуратуру, "Антикорупційний форум України", до розробника проекту закону про наукові пенсії академіка Ситника з Б'ЮТу, у відповідь - або мовчання, або відписки від тих, на кого скаржився. І чомусь це нікого не дивує.
Як не дивує і те, що наші обранці, які лементують про найсоціальніший бюджет, отримуючи зарплати набагато вищі за 1000 гр., зменшили наші мінімальні зарплати, а значить і пенсії , піднявши до європейського рівня ціни на міфічні комунальні послуги, хліб, ліки та предмети першої необхідності! Як радили в "антикорупційному форумі", надіслав позов на Галицьке райуправління
ПФУ до суду. До цього часу ні слуху, ні духу...
Зате 12.03.04 мені принесли виклик до Галицького районного управління юстиції з явкою 10.03.04 на 1000.Тоб-то вже запрограмовано порушення мною їх закону, адже виклик на минулий час. Став виясняти з судовим виконавцем - за що у мене збираються описати майно, адже за всі надані послуги я справно плачу, за винятком квартплати. Її я платити відмовився до того часу, поки ЖЕК, як і належить, не укладе зі мною договір, в якому будуть вказані послуги, які він повинен надавати і їх ціна, бо 12 років я роблю всі ремонти сам, навіть жарівки в під'їзді сам вкручую. Щоправда жеківці вже давно повидирали плафони від жарівок, так що і вкручувати вже нічого і нікуди. Те нікуди стало магістральним шляхом розвитку наших жеків. Нічого не роблять, тільки тарифи підвищують. З тарифами все ясно. Нормальній людині на пенсію, обікрадену пенсійним фондом, їх не витримати. Тому так і гарячкували з приватизацією житла, щоб обідравши людей тією приватизацією, тепер повикидати їх з зароблених тяжкою працею квартир. Відповідний закон жирні коти з парламенту вже ухвалили. Як і безглузді закони, що зробили ліки недоступними для більшості населення, а вчителів і лікарів перетворили в злидарів-хабарників. Та це ж наші обранці! Щоправда, зрозуміти яких вони партій -провладних, чи опозиційних - вже неможливо. Сьогодні вони в опозиції до цієї влади, а завтра вони знову в цій же владі! Нинішня трагедія
України в тому, що всі партії, всі політики борються лише за владу. Тобто за свої особисті інтереси борються. А треба боротись за народ, за Україну, за її велич. Та що до цього нашим політикам з їх новітньою ідеологією особистого успіху. Сьогодні я почуваю себе, неначе в середньовічній Хазарії перед походами Святослава. Влада і народ зовсім різні!
Тож досить нам сподіватись на тих ненажер. Ніхто за нас нічого робити не буде! Ця влада викинула на жебрацьку пенсію кращі мозки України. Є серед нас і фахові юристи і фахові адвокати, і чесні судді та прокурори. Є фахівці по всім галузям! То ж давайте створювати громадські об'єднання правового самозахисту.
.. Давайте битись з цими зондеркомандами Законом. Організуємо масові позиви на ЖЕКи, Пенсійні фонди, мерії. Давайте кращими нашими юристами виграємо ці справи. Гласно виграємо, адже більше всього іуди бояться гласності!
А якщо все ж не зможемо, адже жирні коти в парламенті забезпечили продажність суддів їх по життєвим статусом, то тоді починаймо думати, як готувати оспівану Тарасом Коліївщину! Будемо мовчати, залишатись у своїх "хатах з краю", з нами станеться те ж саме, що і з могутньою колись Хазарією і її народом. Де вони -навіть сліду не залишилось.
Володимир Сиротенко(Вербицький)
Правнук автора "Ще не вмерла Україна
Sirotenko@polynet.lviv.ua

pfgbn
sirotenko (Unregistered) [21.10.04 13:48]

Прошу проконсультувати по слідуючому питанню-
14 березня цього року я звернувся до Сихівського міського суду м. Львова з позовом до Галицького райуправління ПФУ" Про неналежне нарахування пенсії".
Суть позову: більше 2 років не визнавали мого права на наукову пенсію, а коли (під тиском антикорупційного форуму) це право визнали, то так розрахували пенсію, що вона вийшла 94 гривні.
Я прохав суд:
1.Вибрати для розрахунку пенсії вигідний мені період роботи (1991-1995 включно).
2. Оприлюднити методику розрахунку, по якій пенсія була занижена в 4 рази.
3.Включити в стаж роботи вилучені місяці (вимушений прогул в 1979році, коли після закінчення аспірантури я сам влаштувався на роботу і був повернутий в інститут Прокуратурою СРСР; за період роботи в інституті з оплатою Замовником роботи по впровадженню моїх винаходів; за час, коли ми сплачували пенсійні внески, але з-за реорганізації Львівського ПФУ зависли між його районними
управліннями.
4.Стягнути з Галицького рай управління ПФУ компенсацію за моральний зиск у сумі, достатній для сплати мита при зверненні в суд пенсіонерів району, пограбованих цим Рай управлінням ПФУ. Кошти переказати на рахунок Сихівського міського суду.

6 травня цього року суд було відкладено до отримання додаткових документів. Ці документи було відправлено 15.05.2004.
На листи( з повідомленням про вручення) до суду з проханням повідомити про призначення судового засідання відповідей не отримав.
Як я маю відстоювати свої права ?
З повагою.
К.т.н. Володимир Васильович Сиротенко
79049.Львів.Скрипника 1/135

Двойное пенсионное налогообложение
ЧП (Unregistered) [17.02.05 14:42]

Я, зарегистрированный в Крыму частный предприниматель, избравший общую систему налогообложения, и веду свою хозяйственную деятельность периодически, а в 2004 г. вообще не вел предпринимательскую деятельность.
Согласно действующему закону "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" я обязан произвести отчисления за прошлый год в Пенсионный фонд Украины по минимальной ставке: 32% от мин. заработной платы за каждый из 12 месяцев - более 800 грн.! И это притом, что доход от предпринимательской деятельности за данный период составил 0,00 грн.! Где тут логика!? Что это за фиксированные необоснованные поборы??! Более того, данные отчисления уходят в солидарную систему пенсионного страхования - в "бездну", и, соответственно, не будут учтены при моем выходе на пенсию!!!
Ко всему прочему, основным местом моей работы в 2004 г являлось и ныне является государственное предприятие, где находится моя трудовая книжка, и где идет мой трудовой стаж. На предприятии я получал заработную плату в 2004 г. Здесь же в полном объеме производились соответствующие отчисления в Пенсионный фонд. И теперь, согласно разъяснению работников местного управления Пенсионного фонда (Письмо Главного управления Пенсионного фонда Украины в АР Крым ї5528/03-01-5 от 15.10.04 г.) я повторно обязан произвести отчисления в Фонд уже как частный предприниматель.
Что это за двойное обложение??! Что это за узаконенный беспредел??! У меня нет таких денег!! Бедный платит дважды??!! Где защита моих прав??! Что это за Закон и куда смотрит Конституционный суд Украины??!!...
Сниматься с регистрации как субъект предпринимательской деятельности я не хочу - в любой момент может появиться возможность заниматься хоздеятельностью! И я готов производить все необходимые отчисления и налоги сразу при получении дохода, но у меня нет средств для уплаты фиксированных поборов Пенсионного фонда Украины.
Кто мне подскажет - как мне быть? Где хваленая защита интересов и поддержка малого бизнеса??!!!
e-mail: rustem_u@rbcmail.ru



     Увага!!! Якщо Ви є авторизованим учасником форуму, то кожного разу, додаючи відгук у форум, Вам необхідно вводити свої логін і пароль.
     Також участь у дискусіях мають право брати незареєстровані користувачі. У цьому випадку праворуч від логіна в дужках буде відображатися відповідний напис (Unregistered), який свідчить про відсутність реєстрації. Незареєстровані користувачі можуть заповнювати лише поля з позначкою *, які є обов'язковими для заповнення.
     Обирайте, будь ласка, для свого повідомлення короткий і лаконічний заголовок, кількість знаків у полі 'Тема' обмежена (50 знаків).
     Всі поля з позначкою * є обов'язковими для заповнення !
     Пароль вводиться лише зареєстрованим користувачем **!
Нове повідомлення


Логін* : Пароль** :
   Забули пароль ?
Тема* :

Повідомлення* :













 
Розробка і підтримка:
Центр ефективної політики
Телекомунікаційна компанія УкрСат
Креативна група УРА Internet
Категория: публицистика | Добавил: sirotenko (22.03.2009) | Автор: Сиротенко Владимир Васильевич
Просмотров: 1852 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2024